Comenius – 2004

 

Granum – kontakty

Adresa:

Granum o.s.
Koperníkova 22
767 01 Kroměříž

Telefon:
+420 605 066 522

E-mail:
pospisilovas@seznam.cz

Tauferova SOŠ veterinární

Název projektu: Importance of equiterapy for the handiccaped people and their integration on the society

Pobyt francouzské skupiny ve škole v Kroměříži

Pobyt v České republice se uskutečnil v termínu 8.-22. 10. 2004 a zúčastnilo se ho 21 žáků a 4 učitelé. Program byl dopředu detailně sestaven a byl zaměřen na hiporehabilitaci, práci s hendikepovanými lidmi, historii a současnost chovu koní v regionu a v České republice. Také jsme chtěli, aby se naši hosté seznámili s naší zemí, její historií a současností. Vzhledem k tomu, že většina českých žáků bydlí na domově mládeže, nemohli jsme využít ubytování v rodinách. Hosté byli ubytováni  společně s českými žáky, to mělo důležitou úlohu při vytváření neformálních vztahů a prožívání volného času.

Velmi zajímavé bylo například srovnání stravovacích zvyklostí, organizace volného času, materiálního vybavení školy a internátu. Takto se nám podařilo do účasti na projektu zapojit velkou část žáků školy, pokud aktivně nepracovali v hiporehabilitaci, mohli se účastnit společné výuky nebo aktivit ve volném čase.

Pobyt české skupiny ve škole v Neracu

Pobyt ve Francii se uskutečnil v termínu 1.-15. dubna 2005 a zúčastnilo se ho 30 žáků a 3 učitelé. Program byl připraven podobně jako při pobytu v České republice. Hlavní náplní bylo využití hiporehabilitace k integraci postižených, poznávání reálií a historie hostitelské země, zapojení do výuky a aktivit volného času.Také zde byli žáci ubytovaní na internátě školy a stravovali se ve školní jídelně.

Poznávali jsme hostitelskou zemi a školu jako bezprostřední účastníci. O víkendu žáci využili pozvání a strávili tři dny v rodinách francouzských žáků. V průběhu výměny vznikaly každý den reportáže, ty jsme odesílali do ČR a předávali čerstvé zprávy z pobytu.